Nuneaton and Bedworth

West Midlands

← Rental Prices

Latest data (April 2026)

Average rent
£915 /month
Year-on-year change
+8.7%
Index
132.6

1 bed

£648

2 bed

£828

3 bed

£1,002

4+ bed

£1,453

Source: ONS Price Index of Private Rents (PIPR). Data: April 2026, geography E07000219.